Zresetuj hasło

Jak przygotować się na ponowne otwarcie obiektu?

Bezpieczeństwo pracowników obiektu noclegowego

Jednym z ważniejszym wymogów, o którym przeczytamy w Dzienniku Ustaw z 2 maja 2020 roku jest potrzeba zadbania o bezpieczeństwo pracowników obiektu. Wyposażenie obsługi w maski, przyłbice, rękawiczki i środki dezynfekcji to podstawa.
Należy również ograniczyć liczbę pracowników korzystających w tym samym czasie ze wspólnych obszarów np. poprzez wprowadzenie różnych godzin przerw.
Pracowników trzeba poinstruować, jak myć i dezynfekować dłonie.
Zalecane jest również ograniczanie spotkań wewnętrznych. Jeżeli to możliwe należy kontaktować się drogą telefoniczną bądź internetową.

Bezpieczeństwo gości na terenie obiektu noclegowego

Niestety, w związku z dużą ilością obostrzeń, spora liczba obiektów nie otworzy się po majówce. Obiekty noclegowe mogą funkcjonować, ale bez restauracji. Jedzenie może być serwowany wyłącznie do pokoju bądź w opcji na wynos. Problematyczne są też wytyczne związane z węzłem sanitarnym zwłaszcza w przypadku hosteli i obiektów, które posiadają np. jedną łazienkę na piętrze.

Przed wejściem do obiektu noclegowego należy umieścić informację o maksymalnej liczbie gości mogących przebywać w obiekcie.

Właściciele obiektów powinni zadbać o to, żeby ograniczyć do minimum czas przebywania gości w obszarze recepcyjnym. Na recepcji powinny być również dostępne maseczki ochronne.

Na terenie całego obiektu muszą być dostępne pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk. W pokoju można zakwaterować maksymalnie dwie osoby. W łazienkach należy przestrzegać zakazu używania hotelowych suszarek nadmuchowych.

Pomieszczenia takie jak: sale kinowe, pokoje zabaw, baseny, sauny niestety muszą być zamknięty. Jeżeli udostępniamy gościom sprzęt sportowy w obowiązku mamy go zdezynfekować.

Na obiekcie powinny przebywać osoby tylko w nim zakwaterowane. Natomiast sprzątanie pokoi i powierzchni wspólnych powinno być zgodne z reżimem szpitalnym. Należy wprowadzić często dezynfekcję, ozonowanie pokoi i wietrzenie obiektu.

Ze wszystkimi bieżącymi wytycznymi możecie zapoznać się na stronie internetowej Dziennika Ustaw http://dziennikustaw.gov.pl/DU

Jak zachęcić gości do urlopu w czasie pandemii koronawirusa?

Podjęte działania mają podnieść bezpieczeństwo gości. Ostatnie sondaże przeprowadzone przez Profitroom wśród ponad 10 tys. badanych pokazują, że blisko 90% Polaków uważa przygotowanie obiektów pod kątem bezpieczeństwa epidemicznego za istotne. Dlatego, o tym, że jesteście przygotowani do bezpiecznego przyjmowanie gości warto informować.

Właściciele mniejszych obiektów, pensjonatów i agroturystyki mogą zachęcić gości do urlopu w czasie pandemii jeszcze jednym argumentem. Mogą wykorzystać obietnice kameralności pobytu, z dala od dużych skupisk miejskich.
Ważna może okazać się również możliwość dokonywania rezerwacji noclegów z ewentualną opcją przełożenia przyjazdu na np. 7 dni przed ustalonym terminem. Dzięki temu potencjalnemu gościowi łatwiej będzie podjąć decyzję, ponieważ będzie ona obarczona mniejszym ryzykiem.

Tegoroczni urlopowicze już teraz przeglądają portale noclegowe w poszukiwaniu wymarzonej na wakacje kwatery. Dlatego warto zainwestować w promocję swojego obiektu na portalu noclegowym Śpijtanio.eu.

Partnerzy